Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie władz powiatu z tryumfatorami Mistrzostw Europy w Sumo

11 medali, w tym dwa złote zdobyli zawodnicy z klubów TAR Krotoszyn i SAMSON Kobylin, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwa Europy w Sumo. Zawody odbywały się w Šiauliai (Szawlach)  na Litwie od 7 do 10 maja 2015r. W poniedziałek, 18 maja starosta Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Paweł Radojewski osobiście pogratulowali młodym sportowcom sukcesów. W spotkaniu wziął udział prezes Polskiego Związku Sumo, radny powiatu Dariusz Rozum.

 


S. Szczotka gratulując młodym zawodnikom podkreślił, iż jest dumny z ich postawy, a dokonania sportowców  rozsławiają i promują Ziemię Krotoszyńską. Prezes D. Rozum wyjaśnił włodarzom powiatu, iż Mistrzostwa Europy obejmowały współzawodnictwo seniorskie  oraz młodzieżowe U-23 i U-21, jak i juniorskie do 18 lat. Podkreślił też, że sumo rozwija się niezwykle dynamicznie i poziom zawodników rośnie z roku na rok. Tym bardziej wartościowe są sukcesy naszych sumoków wobec coraz silniejszej konkurencji.

Spotkanie stało się też okazją do dyskusji na temat finansowania w Polsce sportu młodzieżowego. Wicestarosta P. Radojewski i D. Rozum zauważyli, że reguły tego dofinansowania bywają nieczytelne i zmienne. Przykładem są Aleksandra Rozum i  Sebastian Alcer, którzy wywalczyli sobie możliwość startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Osace, ale muszą sfinansować wyjazd we własnym zakresie. Uczestnicy spotkania wyrazili jednak nadzieję, że uda się wspólnymi siłami samorządów i sponsorów zebrać potrzebne na wyjazd kwoty.

Na koniec spotkania starosta i wicestarosta wręczyli naszym zawodnikom skromne upominki oraz dyplomy. Prosili też o przekazanie wyrazów uznania trenerom – Markowi Koniecznemu i Mirosławowi Flakowi, którzy przygotowali naszych kadrowiczów do całego turnieju.

 Polska reprezentacja zdobyła w ME łącznie 56 medali, w tym  11 złotych, 13 srebrnych i 32 brązowe Medaliści z Krotoszyna:

Medaliści z Krotoszyna:

Junior do 18 lat:

Aleksandra Rozum – TAR Krotoszyn - II miejsce, kat. – 60 kg, III miejsce kat. 60 kg, U-21

Sebastian Alcer – SAMSON Kobylin – I miejsce kat. – 100 kg, III miejsce kat. 100 kg, U-21

Bartosz Wojciechowski - SAMSON Kobylin – III miejsce, kat. – 90 kg

U-23

Olimpia Robakowska – TAR Krotoszyn – II miejsce, kat. - 80 kg, II miejsce kat. OPEN

Mateusz Kandzierski – SAMSON Kobylin – II miejsce, kat. – 115 kg

Patryk Swora – SAMSON Kobylin - III miejsce, kat. – 85 kg

SENIOR

Aron Rozum – TAR Krotoszyn – II miejsce kat. – 92 kg

Mateusz Konieczny – TAR Krotoszyn – I miejsce kat. – 70 kg