Wirtualny spacer po urzędzie

Nasi policjanci na mistrzostwach świata

W ubiegłym tygodniu krotoszyńscy policjanci uczestniczyli w Mistrzostwach Świata policjantów w piłce nożnej halowej – „26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo” . Impreza odbyła się w Holandii.

W spotkaniach uczestniczyły łącznie 144 zespoły – żeńskie, męskie oraz mężczyźni w wieku powyżej 35 lat.

W rozgrywkach oprócz polskich, brali udział policjanci z Belgii, Serbii, Bośni, Bułgarii, Turcji, Północnego Cypru, Macedonii, Niemiec, Danii, Francji, Węgier, Włoch, Kazachstanu, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Czarnogóry, Holandii, Północnej Irlandii, Norwegii, Ukrainy, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szkocji, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Czech, USA, Walii, Białorusi, Szwecji oraz Szwajcarii.

Spotkania piłkarskie odbywały się w dniach 06 – 09 października 2008r w halach sportowych w miejscowościach Groenlo i Eibergen.

Nasi piłkarze rozegrali łącznie 8 spotkań w kategorii „open” turnieju głównego.

Policjanci grali z drużynami: Chiasso /Włochy/, Vestegnen /Dania/, City of London /Anglia/, Nijmegen /Holandia/, Lviv /Ukraina/, Bucharest /Rumunia/, Zagreb 92 / Chorwacja/ oraz Bergamo /Włochy/.

Pomimo tego, że krotoszyńscy policjanci grali z zawodowymi drużynami, zostali uplasowani na 33 pozycji spośród 90 drużyn startujących w kategorii „open”, zdobywając puchar.

Nasza drużyna uczestniczyła również w spotkaniach z burmistrzem partnerskiego miasta Brummen – Nielsem Joostenem, z koordynatorem służb prewencji Komendy Policji w Zutphen, oraz z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Eerbeek.

Krotoszyńskimi policjantami przez cały czas opiekował się zaprzyjaźniony holenderski funkcjonariusz Rain Gronouwe.

Policjanci wymienili się swoimi doświadczeniami, mieli także okazję zobaczyć w jakich warunkach pracują nasi holenderscy koledzy i jakim dysponują wyposażeniem.

Niesamowitym przeżyciem było zwiedzanie muzeum Airborne „Hartenstein” mieszczące się w m. Oosterbeek, które dokumentuje przebieg znanej bitwy o most w Arnhem w ramach słynnej operacji „Market Garden” z udziałem m.in. polskich spadochroniarzy.

Policjanci złożyli wiązankę kwiatów na cmentarzu poległych w Arnhem.

Podczas pobytu w Holandii, krotoszyniacy mieli niepowtarzalną okazję spotkań z funkcjonariuszami Policji innych krajów, w czasie których zrobili pamiątkowe zdjęcia.

W dniu wyjazdu krotoszyńscy policjanci otrzymali podziękowanie za udział oraz zaproszenie na przyszły rok.

Tekst i Fot: KPP