Wirtualny spacer po urzędzie

ZAZ w Koźminie oficjalnie otwarty

Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie Wielkopolskim działa już z powodzeniem od blisko roku.  Oficjalnie został jednak  otwarty w miniony piątek, 21 listopada – w Dniu Pracownika Socjalnego. Uroczystość była okazją do podkreślenia, że placówka przez krótki czas swego istnienia świetnie wpisała się w system aktywizacji osób niepełnosprawnych na terenie powiatu.

W obiekcie zakładu odbyło się oficjalne otwarcie. Poświęcenia dokonał ks. kan. Marek Spychała. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wlkp., gdzie burmistrz Maciej Bratborski, dyrektor PCPR w Krotoszynie Andrzej Piotrowski i dyrektor ZAZ Jerzy Fornalik wspominali  niełatwą historię narodzin zakładu. Serdecznie dziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do powstania placówki – a szczególnie Marii Kryszewskiej – głównej specjalistce ds. rehabilitacji społecznej z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Drugą część spotkania poświęcono obchodom Dnia Pracownika Socjalnego (w tym roku profesja ta świętuje 40-lecie istnienia). Z tej okazji starosta Leszek Kulka podziękował wszystkim, którzy poświęcają swe siły i umiejętności w działaniu na rzecz potrzebujących - pracownikom instytucji społecznych, wolontariuszom i sponsorom.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy ze wszystkich gmin powiatu, a także pracownicy socjalni powiatowych i gminnych  instytucji pomocy społecznej. W gronie gości znaleźli się mi.in.  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz asystent posła Maciej Orzechowskiego – Miłosz Zwierzyk.

Fot: T. Ciesiółka

Red. Informacji Regionalnych