Wirtualny spacer po urzędzie

Wizyta Wicemarszałka Sejmu RP

Stefan Niesiołowski – wicemarszałek Sejmu RP gościł w Krotoszynie we wtorek, 3 lutego 2009r. Ten słynący z wyrazistej osobowości polityk przybył do Krotoszyna na zaproszenie posła Macieja Orzechowskiego. Jednym z punktów wizyty było spotkanie ze starostą Leszkiem Kulką.

W gabinecie starosty marszałkowi Niesiołowskiemu towarzyszyli – poseł Maciej Orzechowski oraz przedstawiciele powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej – Sławomira Fedorowicz (członek zarządu powiatu), Jarosław Ratajczak (przewodniczący Zarządu Powiatowego PO), Jerzy Suplicki, Włodzimierz Szewczyk i Miłosz Zwierzyk z biura posła M. Orzechowskiego.

Krótka wizyta była okazją do przedstawienie Marszałkowi współczesnego oblicza  Ziemi Krotoszyńskiej. Warto dodać, że w minionych latach S. Niesiołowski kilkukrotnie gościł już w powiecie – m.in. dwukrotnie był w Zdunach. 

Najważniejszym wydarzeniem w trakcie wizyty było spotkanie z młodzieżą w I LO im. H. Kołłątaja. I choć gość prosił o pytania spoza obszaru polityki, wiele z nich dotyczyło aktualnych problemów życia społeczno – politycznego naszego kraju, na które S. Niesiołowski chętnie i ze swadą odpowiadał.