Wirtualny spacer po urzędzie

Targi Aktywni 50+ Poznań 27-28.03.2015 r.

W dniach 27-28.03.2015 r. w Poznaniu odbyła się VI edycja Targów Aktywni 50+.  W ciągu dwóch dni Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedziło kilka tysięcy osób. Seniorzy mieli możliwość zapoznać się z ofertą usług komercyjnych (sanatoriów, wczasów, sprzętów medycznych itp.), jak i z propozycjami nieodpłatnego spędzania wolnego czasu i rozwijania swoich zainteresowań.

W trakcie Targów odbywały się liczne prelekcje na temat zdrowego odżywiania, profilaktyki, nowoczesnych technologii, zadłużenia, bezpiecznych zakupów, spotkania ze stylistami, dietetykami, warsztaty edukacyjne, sportowe, taneczne i artystyczne (np. ćwiczenia zdrowotne, kwiaty i ozdoby z papieru, chińskie ćwiczenia zdrowotne Tai Chi, salsa dla początkujących). Równie bogata była tegoroczna oferta kulturalna opracowana przez Teatr Muzyczny w Poznaniu, wśród gwiazd znaleźli się Wojciech Gąssowski, Eleni, DJ Wika, Kapela zza Winkla oraz soliści Teatru Muzycznego. VI edycja Targów Aktywni 50+ odbywała się pod hasłem „Rozsmakuj się w zdrowiu”.
W targach Aktywni 50+ uczestniczyła grupa ok 120 seniorów z Krotoszyna. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie jako Koordynator Partnerstwa na rzecz Aktywizacji Seniorów w Powiecie Krotoszyńskim wspólnie z Polskim  Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszeniem „Razem” w Krotoszynie, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Krotoszynie, Klubem Twórczego Rękodzieła w Zdunach, Zespołem i Kapelą „Senior” w Zdunach zaaranżowało stoisko wystawiennicze. Krotoszyńscy seniorzy prezentowali rękodzieło oraz przetwory warzywno-owocowe, a muzyka i śpiew przy stoisku przyciągały rzesze seniorów.