Wirtualny spacer po urzędzie

VI Powiatowe Dni Rodzicielstwa Zastępczego

W dniach 11 - 15 czerwca 2010 r., obchodziliśmy VI Powiatowe Dni Rodzicielstwa Zastępczego, które od 2005 roku wpisały się na stałe do naszego kalendarza.
           

Inauguracja obchodów odbyła się 11 czerwca w kinie Przedwiośnie przy muzyce Mietka Szcześniaka, który swoją obecnością uświetnił całość wieczoru. Nie zapomnieliśmy też o rodzinach mieszkających na terenach objętych powodzią.  To dla nich właśnie przeprowadzona była aukcja przedmiotów zrobionych przez podopiecznych Zakładu Aktywności Zawodowej w Koźminie.
W niedzielę 13 czerwca odbył się festyn wraz z piknikiem poprzedzony rajdem pieszym, w którym uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami. Wspomnienia z festynu u każdego uczestnika wywołują uśmiech na twarzy. Podczas tej imprezy czas umilał, m.in. dmuchany zamek, rodeo, quady, stare motory, malowanie twarzy, strzelanie  z wiatrówki, wspólne robienie sałatek, pokaz strażacki oraz  liczne konkursy z nagrodami. Uczestnicy festynu mogli pokrzepić swoje siły grochówką, kiełbaskami z grila    oraz rozmaitymi słodkościami. 
14 czerwca były prowadzone warsztaty dotyczące specyfiki funkcjonowania i problemów w rodzinach zastępczych dla pedagogów, nauczycieli i kuratorów.
Całe święto zakończyła konferencja na temat: Rodzina zastępcza – czy to łatwa rola? Wzięli w niej udział przedstawiciele władz, kuratorzy, pedagodzy, nauczyciele oraz rodziny zastępcze.    

E.P.