Wirtualny spacer po urzędzie

"SENIOR Z INICJATYWĄ" 2010

W bieżącym roku projekt "Senior z inicjatywą" organizowany jest już po raz szósty, zarówno konferencja jak i przegląd odbywają się pod hasłem "Bo srebro i złoto to nic, chodzi o to by zdrowym byc".

W ramach projektu odbyła się 31 września w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej konferencja naukowa "Senior z inicjatywą 2010", a 1 października odbędzie się przegląd twórczości artystycznej w Kinie "Przedwiośnie" Starosta Krotoszyński Leszek Kulka wziął udział w uroczystym otwarciu przeglądu, w swoim wystąpieniu powiedział między innymi:

" Gdy patrzę na Was czuję, że w starym powiedzeniu iż "młodzi żyją marzeniami, a starsi wspomnieniami" nie ma za wiele prawdy. Widzę na tej sali ludzi pełnych pomysłów i młodych duchem. Cieszę się, że po raz kolejny jako powiat krotoszyński mogliśmy włączyć sie w organizację tego wspaniałego wydarzenia jakim jest "Senior z inicjatywą". Wasza aktywność jest bowiem godna podziwu. Wielu z Was ma jeszcze sporo obowiązków rodzinnych, niektórzy zmagają się z kłopotami zdrowotnymi oraz z niedostatkami życia codziennego, a mimo to znajdujecie czas na współną zabawę, na twórcze działanie. Wasze doświadczenie i umiejętności, poczucie odpowiedzialności, patriotyzm - to wszystko powinno najstarszemu pokoleniu gwarantować ważne miejsce w naszej społeczności lokalnej. Jesteście dla nas wielką wartością. Takie projekty jak "Senior z inicjatywą" służą właśnie pokazaniu drzemiącego w Was potencjału i dają mozliwość twórczego rozwoju. Ale myslę, że przede wszystkim dzisiejszy dzień będzie dla Was dniem radosnych sopotkań, wymiany doswiadczeń i miłej zabawy.