Wirtualny spacer po urzędzie

Wielkopolski Rolnik Roku 2012

W dniu 07 kwietnia 2013 roku nastąpi podsumowanie XII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2012.  Z powiatu krotoszyńskiego Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego Krotoszynie oraz  Biuro Powiatowe Oddziału Doradztwa Rolniczego w Krotoszynie zgłosiło 4 kandydatów na 50 kandydatów z województwa wielkopolskiego.

W wyniku wizytacji gospodarstw 19 rolników otrzymało nominację  Wielkopolskiego Rolnika Roku, między innymi 3 rolników z powiatu krotoszyńskiego, a mianowicie:

p. Danuta Osuch - Jasne Pole,

p. Tadeusz Waleński – Górka,

p. Wiesław Legutko – Smolice

Głównym celem konkursu jest promocja wielkopolskiego rolnictwa oraz inspirowanie gmin wchodzących w skład powiatu krotoszyńskiego, a także związków branżowych rolników i organizacji społeczno- zawodowych rolników działających na terenie powiatu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwóch rolników spośród nominowanych, otrzyma nagrodę główną  - Statuetkę Siewcy oraz Tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2012. Wręczenie Statuetek Siewcy nastąpi w dniu 7 kwietnia 2013 roku na w jednej z hal targowych na terenie Targów Poznańskich.

Grzegorz Ziętkiewicz - WOŚRiL