Wirtualny spacer po urzędzie

Powiat krotoszyński otwarty na niepełnosprawnych

19 maja 2014 roku o godzinie 13:00 w siedzibie poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej S.A. odbyła się uroczysta Gala Laureatów o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która była uroczystym zwieńczeniem czwartej edycji Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”, realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Telewizją Polską. Powiat Krotoszyński otrzymał nagrodę główną konkursu.

Motywem przewodnim IV edycji Konkursu stała się promocja i upowszechnienie dobrych praktyk w obszarze rozwoju ekonomii społecznej w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Nagrodę główną Marszałka Województwa Wielkopolskiego o równowartości 10 tys. każda, za działania z zakresu ekonomii społecznej wspierające osoby z niepełnosprawnościami otrzymały ex aequo:

  • Powiat Krotoszyński
  • Gmina Chodzież
  • Gmina Duszniki.

Powyższe samorządy mogą przeznaczyć nagrodę finansową na kontynuowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Przyznano również trzy wyróżnienia:

  • Gminie Kwilcz - za współpracę podejmowaną z organizacjami pozarządowymi i biznesem na rzecz rozwoju ekonomii społecznej wspierającej osoby z niepełnosprawnościami
  • Powiatowi Leszczyńskiemu -za wrażliwość w tworzeniu warunków rozwoju ekonomii społecznej wspierającej osoby z niepełnosprawnościami
  • Gminie Czarnków – za wyobraźnię w tworzeniu ponadgminnego partnerstwa na rzecz ekonomii społecznej wspierającego osoby z niepełnosprawnościami.

Honorowym Gościem Gali Laureatów byli - Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Marek Woźniak oraz Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Uroczystość została zorganizowana w ramach projektu systemowego ROPS pn. "Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Transmisja z uroczystej Gali Laureatów 22 maja br. o godzinie 20:00 na antenie TVP Poznań.

Tekst i fot: PCPR