Wirtualny spacer po urzędzie

Akcja "sadzenie lasu"

W piątek, 2 października br. w na terenie Leśnictwa Smoszew, Starosta Krotoszyński, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Krotoszyn, dziećmi z Publicznego Przedszkola w Zdunach, Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Krotoszynie oraz wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Borzęciczkach , nasadzili las w miejscowości Chwaliszew dla nas i przyszłych pokoleń.

 Rok 2015 stanowi dla nas kontynuację akcji zapoczątkowanej w 2011 roku przez ONZ pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym hasłem akcji są słowa „Lasy dla ludzi”, które mają na celu uświadamiać, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas na co dzień.

Starosta Krotoszyński wraz z Nadleśnictwem Krotoszyn zorganizował akcje sadzenia lasu wraz z grupą „Wiewiórki” z Publicznego Przedszkola w Zdunach, grupą dzieci z Przedszkola Publicznego „Kubuś Puchatek” w Krotoszynie oraz młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Borzęciczkach.  Akcji towarzyszył program edukacji ekologicznej. W Leśnictwie Smoszew czekały sadzonki drzew zapewnione przez Nadleśnictwo Krotoszyn oraz leśniczowie Andrzej Piesyk i Damian Janicki, pod których ścisłym nadzorem przedszkolaki, młodzież oraz dorośli nasadzili las złożony głównie z gatunków biocenotycznych tj. jarzębina, trzemielina, jawor oraz grusza.

Celem programu jest przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy majątek i siebie nawzajem.

Tekst: D.K.
Foto: N.K.
WOŚRiL