Wirtualny spacer po urzędzie

Partnerski powiat przekazał ambulans szpitalowi

W sobotę, 28 czerwca 2014r. przed siedzibą Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie odbyła się uroczystość przekazania ambulansu dla krotoszyńskiego szpitala. To dar od partnerskiego Powiatu Germersheim (Niemcy) oraz działającej na jego terenie Fundacji Kawalerów Maltańskich. Samochód przekazał starosta Germersheim dr Fritz Brechtel, a odebrali – starosta krotoszyński Leszek Kulka i dyrektor SPZOZ w Krotoszynie Paweł Jakubek.

Ambulans to kilkuletni mercedes, który do tej pory służył fundacji w Hördt / Ruelzheim (na terenie powiatu Germersheim) do obsługi doraźnego punktu pomocy ratunkowej. Po konsultacjach z dyrekcją SPZOZ w Krotoszynie uznano, że samochód przyda się w kolumnie sanitarnej krotoszyńskiego szpitala. Jego przebieg jest bowiem blisko dwukrotnie mniejszy niż większości samochodów służących w Krotoszynie do transportu chorych. Samochód jest odpowiednio wyposażony i  spełnia wymagane standardy.

Podczas uroczystości starosta Leszek Kulka zauważył, iż dr F. Brechtel na bieżąco interesuje się zarówno sukcesami jak i problemami powiatu krotoszyńskiego. Jego oferta przekazania ambulansu pokazuje, że naprawdę bliskie są mu problemy naszej służby zdrowia. Dyrektor Paweł Jakubek dziękując za dar zauważył, że nowy pojazd zasili kolumnę transportową SPZOZ , która liczy 7 samochodów – w tym 5 dużych. Trzy z nich pracują w Zespołach Ratownictwa Medycznego, a dwa służą m.in. do przewozu osób chorych (potrzeby SOR i POZ). Dar z Niemiec wesprze właśnie ten rodzaj transportu.
Technicznego przekazania ambulansu dokonali Hans Peter Schmitt, przedstawiciel maltański w Hördt / Ruelzheim oraz Jennifer Arweiler, zastępca dyrektora diecezjalnego organizacji. Pojazd przyjął kierownik transportu sanitarnego i wewnętrznego SZPOZ Krotoszyn Andrzej Walczak.

Goście obecni przy przekazaniu zwiedzili następnie szpital krotoszyński – dyr. P. Jakubek zaprezentował zamiany jakie dokonały się w placówce w ramach trwającej modernizacji i rozbudowy.