Wirtualny spacer po urzędzie

Pożegnanie Kapłana

W imieniu samorządu Powiatu Krotoszyńskiego pragniemy wyrazić głęboki smutek na wieść o śmierci Ś.P. Ks. Kanonika Sylwestra Stempina wieloletniego proboszcza parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie.

Ksiądz kanonik odszedł do Pana po 55 latach posługi kapłańskiej.  
Niełatwe zadanie stanęło przed nim roku 1975, gdy  przyszło budować w Krotoszynie nową  parafię. Uczynił to z najwyższą chrześcijańską miłością bliźniego, w poszanowaniu przeszłości i z myślą o wiernych.

Rozlicznym  inicjatywom  Księdza proboszcza oraz jego parafian zawdzięczamy, że świątynia zyskała godny wystrój i wygląd. To tu możemy oddać hołd  Ojcu Świętemu pod jego pomnikiem oraz przeżyć chwilę zadumy pod tablicą ku pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Ponad trzydzieści lat pobytu Księdza proboszcza w Krotoszynie przypadło na czas wielkich przemian inspirowanych przez św. Jana Pawła II.  To właśnie Ksiądz kanonik Sylwester Stempin w trudnych dla Polski latach wykazał odwagę i życzliwość wobec ludzi, którzy podjęli się odbudowy wolnej Ojczyzny. Patronował ruchowi SOLIDARNOŚCI, wspierał Komitety Obywatelskie.

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek niezłomny, życzliwy i prawy!
        


Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego     Starosta Krotoszyński

           Stanisław Szczotka                                      Leszek Kulka
 
                                                            
Wprowadzenie ciała do Kościoła p.w. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie nastąpi w piątek 26.09 br. o godz. 18.00.


Msza św. pogrzebowa w Kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie – w sobotę 27.09 br. o godz. 11.00. Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Ks. Biskup Stanisław Napierała.


Po Mszy św. odprowadzenie na cmentarz w Krotoszynie.