Wirtualny spacer po urzędzie

Akcja "Sadzenie lasu".

W czwartek, 25 września br. w na terenie Leśnictwa Smoszew, Starosta Krotoszyński, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Krotoszyn, dziećmi z Publicznego Przedszkola w Zdunach, Przedszkola nr 7 „ Maciuś” z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie oraz wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Borzęciczkach , nasadzili las w miejscowości Chwaliszew dla nas i przyszłych pokoleń.

Rok 2014 stanowi dla nas kontynuację akcji zapoczątkowanej w 2011 roku przez ONZ pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym hasłem akcji są słowa „Lasy dla ludzi”, które mają na celu uświadamiać, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas na co dzień.

Starosta Krotoszyński wraz z Nadleśnictwem Krotoszyn zorganizował akcje sadzenia lasu wraz z grupą „Słoneczka” z Publicznego Przedszkola w Zdunach, grupą „Kaczuszki” z Przedszkola nr 7 „Maciuś” w Krotoszynie oraz młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Borzęciczkach.  Akcji towarzyszył program edukacji ekologicznej. W Leśnictwie Smoszew czekały sadzonki drzew zapewnione przez Nadleśnictwo Krotoszyn oraz leśniczy Pan Andrzej Piesyk, pod którego ścisłym nadzorem przedszkolaki nasadziły las złożony głównie z gatunków biocenotycznych tj. jarzębiny, trzemieliny, kaliny koralowej, jabłka i gruszy.

Celem programu jest przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy majątek i siebie nawzajem.

 

Danuta Kułaga - WOŚRiL