Wirtualny spacer po urzędzie

Brązowy Aron Rozum

W miniony piątek, 4 września br. w sali narad krotoszyńskiego starostwa, odbyło się spotkanie włodarzy powiatu z brązowym medalistą Mistrzostw Świata Seniorów w Sumo – Osaka 2015 - Aronem Rozumem. 
W spotkaniu, oprócz Arona udział wzięli Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, prezes Polskiego Związku Sumo i radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego

Dariusz Rozum, gł. Specjalista ds. sportu Waldemar Wronecki oraz przedstawiciele mediów. 
Pan starosta wręczył medaliście okolicznościowy grawerton i pogratulował udanego występu na MŚ.  
Główny bohater, mimo młodego wieku – najbardziej utytułowany sumoka w Polsce (trzykrotny medalista MŚ seniorów), z dumą prezentował swoje trofeum i opowiadał o trudach zmagań na dohio w dalekiej Japonii. 
Odpowiadając na pytania dziennikarzy z rozbrajającą szczerością mówił, że oczywiście cieszy się z brązowego medalu, ale pozostał niedosyt, bo walka o złoto była w jego zasięgu. 
Coraz trudniej jest przygotować się do światowego czempionatu, gdzie jako najlepszy zawodnik w kraju walczy w kat. -85kg, a jego naturalna waga oscyluje w granicach 92-93kg. 
Prezes PZ Sumo Dariusz Rozum zauważył, że związek wysunął postulat utworzenia dodatkowej kat. wagowej -100kg, co pozwoliłoby na spokojne przygotowania do najważniejszej imprezy w rocznym kalendarzu, ale sami Japończycy sceptycznie odnoszą się do tego pomysłu. 
Taka zmiana z pewnością nastąpi, ale dopiero za 2-3lata, dodał prezes.
Podczas spotkania zaprezentowano także materiał filmowy, z sierpiowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sumo Poland OPEN 2015. W dyskusji podkreślano wartość dodaną organiozowanej na krotoszyńskim rynku imprezy sportowej, którą jest ogromna promocja miasta i powiatu w mediach ogólnopolskich. 

tekst i foto W. Wronecki