Wirtualny spacer po urzędzie

Krew oddajemy w nowej siedzibie Centrum Krwiodawstwa

Nowa siedziba Terenowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie już otwarta! Od 4 lipca krew można oddawać w budynku Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik przy ul. Mahle 4. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się 19 lipca.

 Poprzednio siedziba centrum znajdowała się przy ul. Bolewskiego. Tam honorowi dawcy mogli oddawać krew i osocze. Umowa najmu zajmowanych przez centrum pomieszczeń została jednak wypowiedziana przez dyrekcję SP ZOZ, trzeba więc było poszukać nowego lokum. W sprawę zaangażowało się wiele osób na czele z Krzysztofem Kierzkiem, prezesem Zarządu Rejonowego PCK w Krotoszynie. Udało się wynająć lokal w budynku pływalni należącym do CSiR Wodnik przy ul. Mahle 4, o pow. 102,62 m kw.

Lokal miał pierwotnie pełnić funkcję kuchni, był w stanie surowym. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu przeprowadziło tam modernizację, dostosowując pomieszczenia do stanu zgodnego z wymogami dla zakładów leczniczych. Od wielu sponsorów udało się uzyskać pomoc materiałową i finansową. Środki finansowe przekazało też Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz samorząd miasta i gminy Krotoszyn.

Sponsorzy, instytucje i osoby zaangażowane w przeniesienie krotoszyńskiego oddziału terenowego do nowej siedziby - zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie, które odbyło się 19 lipca. Przekazano im okolicznościowe statuetki oraz listy z podziękowaniami. 

Honorowi dawcy z Krotoszyna i okolic mają teraz o wiele lepsze warunki niż przy ul. Bolewskiego.

- Wyrażamy nadzieję, że nowa lokalizacja przyczyni się do wzrostu pozyskiwania krwi i osocza. Niezależnie od powyższego, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nadal będzie jak dotychczas pozyskiwać krew w mobilnych punktach, organizowanych przy różnych okazjach i uroczystościach, w mieście i powiecie - podkreśla Wojciech Bachor, zastępca dyrektora RCKiK w Kaliszu.

Zdjęcia: Gracjan Jaworski, Rzecz Krotoszyńska