Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces drużyny z Rozdrażewa

W dniach 2-4 września 2016 r. w Wiśle (woj. śląskie) odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP wg regulaminu CTIF.  Zawody rozgrywane były w grupie dziewcząt i chłopców. Sukcesem zakończył się występ MDP z OSP Rozdrażew, która w grupie dziewcząt w ogólnej klasyfikacji zajęła VIII miejsce.      

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP to szereg wydarzeń, które trwały przez trzy dni. 

Piątek był czasem na relaks. Oprócz zwiedzania miasteczka odbył się także góralski wieczór na skoczni Adama Małysza.  Dziewczęta brały udział w różnych konkurencjach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Był bieg narciarski w trójkach oraz taniec góralski. W obu konkurencjach dziewczyny zajęły II miejsce.

Prawdziwe emocje przyszły w sobotę. Po oficjalnej ceremonię otwarcia zawodów odbywały się starty drużyn. Prawo uczestnictwa w zawodach przysługuje członkom młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP w wieku 12-16 lat.  Zawody rozgrywane są w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe, bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. Wygrywa zespół, który ukończy obie konkurencje w najkrótszym czasie popełniając najmniej błędów.

W grupie startujących drużyn Wielkopolskę reprezentowała po raz pierwszy w historii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z OSP Rozdrażew.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:  Ines Wosińska,  Paulina Jędrkowiak,  Wiktoria Bartkowiak,  Aleksandra Gniazdowska,  Oliwia Grzonka,  Natalia Piaszczyńska,  Ewa Piaszczyńska,  Joanna Łąkowska,  Julia Kozłowska, Samanta Wosińska.

Gratulujemy wyniku całej drużynie oraz opiekunowi dh Mateuszowi Poczcie! Życzymy dalszych sukcesów!