Wirtualny spacer po urzędzie

Młodzież śpiewała utwory Czesława Niemena

17 listopada w sali bankietowej Hotelu Wawrzyniak w Perzycach odbyła się siódma edycja konkursu wokalnego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Wzięło w niej 15 na 16 zgłoszonych uczestników.

Decyzją jury, w skład którego weszli: Marek Olejnik - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie, Iwona Kałążna - nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Kobiernie, Bogusława Dengusiak - dyrygent Koła Śpiewaczego Harmonia, poszczególne miejsca zajęli:

I. w kategorii szkoły gimnazjalne:
1. Kamila Abdullaeva (Ostrów Wlkp.)
2. Jan Maricnkowski (Wróbliniec)
3. Jakub Marcisz (Golina)

II. w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
1. Magdalena Dzięcioł (Krotoszyn)
2. Aleksandra Roszak (Koźmin Wlkp.)
3. Weronika Ertel (Krotoszyn)

Wyróżnienie otrzymał Patryk Pstrąg (Krotoszyn), natomiast nagrodę za najlepszą interpretację utworu, ufundowaną przez Macieja Kołodziejskiego, zdobyła Agnieszka Pietrzak (Ostrów Wlkp.).

Laureatom ze szkół gimnazjalnych nagrody i dyplomy wręczył Zastępca Burmistrza Zdun Miłosz Zwierzyk, natomiast w drugiej kategorii - Wicestarosta Krotoszyński Paweł Radojewski.

Po emocjach związanych z rozdaniem nagród, przyszedł czas na koncert finalistów, a po nim na występ Doroty Osińskiej z zespołem. Artystka zastąpiła wcześniej zapowiadanego Mieczysława Szcześniaka, który z przyczyn zdrowotnych odwołał swój udział w wieczorze. Filigranowa piosenkarka o potężnych możliwościach wokalnych porwała swoim występem tłumnie zgromadzoną publiczność. Po koncercie znalazła także czas dla słuchaczy chcących otrzymać jej autograf. Dziękujemy uczestnikom konkursu i przybyłej publiczności za udział w wydarzeniu.

Zdunowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje sponsorom za wsparcie imprezy:
państwu Wawrzyniakom za udostępnienie i przygotowanie sali bankietowej Hotelu oraz organizację "Kawiarenki Pod Papugami"; panu Maciejowi Kołodziejskiemu za ufundowanie nagrody za najlepszą interpretację utworu; firmie Blending ze Zdun za ufundowanie nagród dla miejsc I-III w każdej kategorii; firmie Ludzis za ufundowanie nagrody - wyróżnienia; Bankowi Spółdzielczemu za nieustanne wspieranie naszych imprez, Starostwu Powiatowemu w Krotoszynie za współorganizację i wsparcie finansowo-rzeczowo-osobowe oraz Urzędowi Miejskiemu w Zdunach za wszelkie wsparcie.

Dziękujemy również przedstawicielom lokalnych mediów za owocną współpracę oraz wszystkim pracownikom Hotelu, dzięki którym wieczór z piosenkami Niemena miał uroczystą oprawę.

Tekst: Zdunowski Ośrodek Kultury
Zdjęcia: Grzegorz Dengusiak