Wirtualny spacer po urzędzie

XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny rozstrzygnięty

Powiatowe eliminacje XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbyły się 20 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie. Rywalizowało ze sobą 7 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego.

Uczestnicy turnieju brali udział w następujących konkurencjach: test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi codziennej samochodu i jazda sprawnościowa samochodem, z talerzem Stewarta na masce.

Każda z konkurencji oceniania była przez profesjonalne jury, w skład którego weszli: mł. asp. Piotr Szczepaniak – przewodniczący komisji,  st. sierż. Bartosz Karwik, sierż. Monika Klimek,  st. sierż. Daniel Rybka,  Paweł Śnieciński,  st. asp. Grzegorz Goliński oraz Leonard Włoch.

Kilkugodzinną rywalizację wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie i będzie reprezentował Powiat Krotoszyński w etapie wojewódzkim turnieju, który odbędzie się 25 maja 2017 r. w Koninie. Drugie miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp., a trzecie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.

Puchary i nagrody laureatom wręczyli: Puchar Starosty Krotoszyńskiego za zajęcie I miejsca wręczył wicestarosta Paweł Radojewski, Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie za zajęcie II miejsca wręczył I zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Włodzimierz Szał, natomiast Puchar Burmistrza Krotoszyna za zajęcie III miejsca wręczył komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. Jacek Strużyński.

Po zakończonych rozgrywkach turniejowych odbył się pokaz ratownictwa medycznego i ratownictwa drogowego, zorganizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
w Krotoszynie i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, który mogli obejrzeć uczestnicy turnieju i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju na szczeblu wojewódzkim.  

Tekst: ZSP 1 Krotoszyn
Zdjęcia: ZSP 1 Krotoszyn, KPP Krotoszyn