Wirtualny spacer po urzędzie

Samorządowa pielgrzymka do Lutogniewa

Po raz dwunasty samorządowcy z powiatu krotoszyńskiego pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Tradycyjnie pielgrzymka wyruszyła spod siedziby Starostwa Powiatowego, a zakończyła się Mszą św. w lutogniewskiej świątyni.

Tegoroczne wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę uczestników. Szczególnie dopisali przedstawiciele służb oraz młodzi pracownicy samorządowi, którzy pielgrzymowali z całymi rodzinami. Wspaniale zaprezentowała się delegacja Sulmierzyc, która przybyła na pielgrzymkę w jednolitych strojach.  Przewodnikiem samorządowców był ks. Daniel Zarębski z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.

Pielgrzymów w sobotnie popołudnie, 26 sierpnia,  przywitał w Lutogniewie ks. kustosz Łukasz Żurawski, a mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. dr Jarosław Powąska. Celebrans w wygłoszonej do pielgrzymów homilii przytoczył słowa papieża Franciszka o polityce jako szczególnym rodzaju miłości – przepełnionej odpowiedzialnością za innych.

W imieniu samorządowców za sprawowane nabożeństwo oraz opiekę nad pielgrzymką podziękował starosta krotoszyński Stanisław Szczotka.

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska