Wirtualny spacer po urzędzie

Gabinety po remoncie i nowy sprzęt - poradnia ginekologiczna przy Bolewskiego zaprasza pacjentki!

Zakończono remont dwóch gabinetów lekarskich w poradni położniczo-ginekologicznej SPZOZ Krotoszyn, która znajduje się w budynku A przy ul. Bolewskiego 4-8 w Krotoszynie (I piętro).

Przy każdym z gabinetów powstała kabina higieniczna dla pacjentek. Jest to jedno z działań mających na celu ulepszenie i zwiększenie jakości świadczeń medycznych dla kobiet w ramach poradni należących do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.   

W kabinach higienicznych pacjentki będą mogły przygotować się do badania. Każda z pań otrzyma jednorazową odzież i klapki, w których przejdzie na fotel ginekologiczny. Jedna z kabin przystosowana zostanie do korzystania z niej przez osoby niepełnosprawne. W znacznym stopniu poprawi to komfort wizyty.

Gabinety wyposażone zostaną w dwa nowe fotele ginekologiczne i aparat USG. Sprzęt ten został zakupiony w ramach projektu: "Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SPZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny” dofinansowanego z funduszy europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Przy wyremontowanych pomieszczeniach powstanie także gabinet zabiegowy, gdzie będzie można wykonywać drobne zabiegi ginekologiczne w trybie ambulatoryjnym. 

W najbliższym sąsiedztwie z częścią gabinetową poradni, znajduje się również pracownia mammograficzna. Funkcjonuje także Szkoła Rodzenia. Zajęcia dla przyszłych rodziców już niedługo odbywać będą się w pomieszczeniach, w których dziś pracują poradnie: urologiczna i alergologiczna.

Zlokalizowanie wszystkich gabinetów dla kobiet w jednym miejscu, w przychodni na ul. Bolewskiego sprawi, iż pacjentki będą miały o wiele lepszy dostęp do porad i diagnostyki z zakresu położnictwa i ginekologii.

 

Poradnia położniczo-ginekologiczna czynna jest w następujące dni:

wtorek 10.00-20.00

środa  8.00-15.00

czwartek  8.00-13.00

piątek 8.00-15.00 

tel. 62 582 13 29

Tekst i zdjęcie: SPZOZ Krotoszyn