Wirtualny spacer po urzędzie

Pożar przy Młyńskiej – zespół zarządzania kryzysowego informuje

W związku z pożarem przy ulicy Młyńskiej starosta krotoszyński Stanisław Szczotka i burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek zwołali wspólnie posiedzenia Zespołów Zarządzania Kryzysowego – powiatowego i gminnego. Omówiono na nich przebieg akcji oraz ustalono w jaki sposób zabezpieczyć mienie i udzielić pomocy jednostkom, które miały w tym budynku siedziby.

Włodarze powiatu i gminy byli również obecni podczas akcji gaśniczej. W trakcie jej trwania – w niedzielę, 15 lipca 2018r. w godzinach porannych odbyło się pierwsze posiedzenie zespołów, a poniedziałek 16 lipca kolejne.

W spotkaniach obok starosty, burmistrza, wicestarosty Pawła Radojewskiego, wiceburmistrza Ryszarda Czuszke oraz specjalistów zarządzania kryzysowego i służb (w tym straży i nadzoru budowlanego) wzięli udział przedstawiciele właściciela budynku – Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a także przedstawiciele poszkodowanych instytucji.

Kierownik akcji ratunkowej – mł. Brygadier Tomasz Polak poinformował o przebiegu akcji, w której udział wzięło łącznie 235 ratowników i 55 pojazdów. Omówiono stopień zniszczenia budynku oraz ustalono działania, które będą podjęte w celu zabezpieczenia pogorzeliska i pozostałego mienia.

Przede wszystkim ustalono procedurę i kolejność ewakuacji. Nadzór Budowlany podjął bowiem decyzję o wyłączeniu budynku z eksploatacji. Pod nadzorem właściciela budynku prowadzona jest obecnie stopniowa ewakuacja pozostałego mienia z kolejnych jednostek.

O nowych lokalizacjach i zasadach funkcjonowania poszkodowanych jednostek będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Tekst: M. Wiśniewska PZZK