Wirtualny spacer po urzędzie

Święto Policji 2018

26 lipca 2018r.  w ramach obchodów Święta Policji, w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Krotoszynie, podczas uroczystej akademii z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej, zostały wręczone policjantom nominacje na wyższe stopnie.

 W podniosłej uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz z przewodniczącym Rady Powiatu Leszkiem Kulką oraz wicestarostą Pawłem Radojewskim i przedstawicielami miast i gmin, jak również delegacje związków zawodowych, a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z krotoszyńską jednostką. Uroczystości przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia krotoszyńscy policjanci obchodzili 26 lipca 2018 r. uroczystość 99-lecia powstania formacji. O godzinie 12.00 w Sali Reprezentacyjnej w Krotoszynie odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania i wyróżnień.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster w swoim wystąpieniu podziękował policjantom i pracownikom Policji za ciężką i wymagającą służbę.

Wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski podkreślił, że to ważny dzień dla policjantów, którzy każdego dnia pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa naszej malej ojczyzny, dodając że sam nie tak dawno jeszcze był czynnym policjantem i nadal utożsamia się z tą formacją.

Podczas uroczystości, Komendant Powiatowy policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak złożył wyróżnionym policjantom życzenia zdrowia oraz pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i podczas pełnienia tej jednej z najtrudniejszych służb. Życzenia awansowanym funkcjonariuszom złożyli także zaproszeni goście.

Tekst: oprac. Na podst. KPP Krotoszyn, zdjęcia: J.Król