Wirtualny spacer po urzędzie

VII Międzyszkolny Turniej Warcabowy

Dnia 15. 11. 2017 roku w Słupi pod Kępnem odbył się VII Międzyszkolny Turniej Warcabowy, w którym wzięło udział 24 zawodników z sześciu szkół: Jarocin, Pleszew, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Słupia i Borzęciczki.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na szkolenie

Starosta Krotoszyński i Burmistrz Krotoszyna zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie na temat: ,,Rozliczenie dotacji w ramach otwartego konkursu ofert w oparciu o trzy elementy oferta, umowa, sprawozdanie" w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szkolenie odbędzie się 23 listopada od godz. 16.00 do
godz. 19.00 w Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera ul. Benicka 9.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu edukacyjnego „To się czyta!”

Różne techniki malarskie i komputerowe posłużyły uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Krotoszynie do wykonania przepięknych plakatów, reklamujących  książki zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Pracownia mammografii w nowym miejscu

Za nami kolejny etap alokacji komórek SP ZOZ z ul. Floriańskiej 10 w Krotoszynie. Pracownia Mammograficzna działa już w nowym miejscu, tj. w budynku A przychodni przy ulicy Bolewskiego 4-8.

Czytaj więcej...

Sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego

W piątek, 24 listopada 2017 r. o godzinie 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, przy ul. Kołłątaja 7, odbędzie się XL sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

Czytaj więcej...

Konferencja "Młody Kierowca"

15 listopada 2017r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim oraz w kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie odbyła się konferencja pt. „Młody Kierowca”. Konferencja została skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi  lub wkrótce je otrzymają. W spotkaniach udział wzięli m.in. Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Włodzimierz Szał.

Czytaj więcej...