Wirtualny spacer po urzędzie

Policjanci obchodzili swoje święto

W piątek, 21 lipca 2017 r., w sali reprezentacyjnej Ratusza w Krotoszynie odbyło się święto krotoszyńskiej policji. Podczas tej uroczystości zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne, odebrali również akty nominacyjne. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszego dzielnicowego.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 41 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Zespół w Poznaniu dnia 24.07.2017 r.

Czytaj więcej...

Uwaga - spodziewane burze z gradem !

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 38 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Zespół w Poznaniu dnia 20.07.2017 r.

Czytaj więcej...

Spotkanie z sumokami

Aż siedmioro sportowców reprezentuje Powiat Krotoszyński w rozpoczynających się dzisiaj (czwartek, 20 lipca) igrzyskach The World Games we Wrocławiu. Tuż przed imprezą z zawodnikami sumo spotkali się starostowie Stanisław Szczotka i Paweł Radojewski - by wypytać o nastroje i życzyć zdobycia medali.

Czytaj więcej...

Fotograficzny projekt OTWARTOŚĆ

Seniorzy krotoszyńscy poszukują wciąż nowych wyzwań. Ostatnio stali się uczestnikami projektu, w ramach którego odbyły warsztaty fotografii studyjnej oraz fotografii artystycznej, spotkania integracyjne, plener fotograficzny, cykl otwartych wykładów z kosmetologii dla seniorek i 30 sesji fotograficznych. Brało w nich udział 45 modelek i modeli, a ogółem w projekcie ok. 200 osób.

Czytaj więcej...

350 lat Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Najstarsza krotoszyńska organizacja – Kurkowe Bractwo Strzeleckie – obchodzi właśnie 350-lecie istnienia! Z tej okazji w niedzielę, 16 lipca 2017r., Bracia i Siostry kurkowi świętowali uroczyście swój jubileusz.

Czytaj więcej...