Wirtualny spacer po urzędzie

Ostrzeżenie - burze z gradem

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne nr 60 wydane przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 25.09.2020 r.

Czytaj więcej...

ASF w regionie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krotoszynie informuje, że w związku z wystąpieniem ogniska ASF w miejscowości Łaszków powiat kaliski Komisja Europejska wydała decyzję 2020/1316 z dnia 21 września 2020 r. zmieniającą załącznik 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich, według której gminy Koźmin Wlkp., Krotoszyn oraz Rozdrażew  zostały wyznaczone jako obszar ochronny i oznaczona kolorem żółtym.  

Czytaj więcej...

Najzdolniejsi w powiecie!

Stypendia Starosty Krotoszyńskiego wręczone po raz piąty. Uroczystość odbyła się w dniu 16 września 2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczniowie odebrali z rąk władz powiatu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

Czytaj więcej...

Informacja Starosty Krotoszyńskiego - aktualna sytuacja epidemiczna - 21 września 2020

Aktualny raport dotyczący sytuacji epidemicznej w Powiecie Krotoszyńskim. W ostatnim tygodniu pozytywny wynik badania potwierdzono u 18 osób - zakażonych mamy więc 359 osób (łącznie, od początku trwania pandemii). Z tego 10 osób przebywa w szpitalu (o 3 więcej w porównaniu z minionym poniedziałkiem), w izolacji domowej nadal przebywa 25 osób. Kwarantanną objęte są 243 osoby (o 47 mniej niż w ubiegły poniedziałek), nadzorem sanitarnym - 368 osób (o 45 mniej niż tydzień temu). Ozdrowiały już 292 osoby (15 więcej). Niestety, w min9onym tygodniu w Poznaniu zmarła jedna z mieszkanek naszego powiatu. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia. 

 

Przy szpitalu na ul. Bolewskiego działa punkt Drive-Thru

Od środy 16 września działa "Punkt poboru materiału biologicznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa SARS -CoV-2", który znajduje się w kontenerze przy budynku Szpitala Powiatowego – ul. Bolewskiego 4-8 w Krotoszynie. Punkt czynny jest codziennie, w godzinach 7.30-11.30. Działa na zasadach punktu Drive-Thru, gdzie próbki pobierane są tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. Wymaz pobierany jest od pacjentów, którzy wcześniej zarejestrują się telefonicznie.  

Czytaj więcej...