Wirtualny spacer po urzędzie

Powiat na rowerze - konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, promującym zdrowy, ekologiczny i bezpieczny środek transportu, czyli rower. Wystarczy zrobić zdjęcia rowerzystów znajdujących się na nowo wybudowanej ścieżce rowerowej w Krotoszynie i przysłać do Starostwa. Szczegóły konkursu na plakacie i w regulaminie.

Czytaj więcej...

Sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego

XXVIII sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego odbędzie się w piątek 29 września 2017 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, przy ul. Kołłątaja 7.

Czytaj więcej...

Zakończono usuwanie azbestu! Apel do mieszkańców, by przyłączyli się do akcji w kolejnych latach !

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że dnia 8 września 2017 roku zakończył demontaż i odbiór wyrobów zawierających azbest z poszczególnych nieruchomości na terenie gmin z powiatu krotoszyńskiego. Zebrano ogółem ok. 727 ton azbestu, z czego odbioru zdemontowanego i zabezpieczonego azbestu na posesji było prawie 605 ton, a usługę demontażu azbestu wykonano ok 122 ton.

Czytaj więcej...

Weź udział w konkursie - wygraj czujkę czadu

Przed nami kolejna edycja konkursu pt. "Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie,Urząd Miejski  w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Zapraszamy do wypełnienia konkursowej ankiety - do wygrania kilkadziesiąt czujek czadu. Losowanie  nagród odbędzie się w dniu 9.10.2017 r.

Czytaj więcej...

Najzdolniejsi w powiecie

20 września 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie po raz kolejny odbyło się spotkanie pn. „Najzdolniejsi w powiecie”. Jego ideą jest wspieranie uzdolnień, promowanie osiągnięć i dostrzeżenie potencjału uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Krotoszyński.

Czytaj więcej...

Nabór wniosków na wsparcie imprez lub przedsięwzięć w ramach promocji Powiatu Krotoszyńskiego – Uwaga! Nowe Zasady!

Biuro Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Krotoszynie informuje, że do 30 września 2017 roku można składać w siedzibie Starostwa oraz pocztą elektroniczną (scan dokumentu wraz z podpisem!) wnioski o wsparcie (w tym patronat starosty) przedsięwzięć o zasięgu powiatowym, które będą realizowane w przyszłym roku budżetowym. 

Czytaj więcej...