Wirtualny spacer po urzędzie

Uwaga przedsiębiorcy! Zapraszamy na konferencję!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 29 czerwca 2018 roku w Hotelu – restauracji Wawrzyniak w Perzycach koło Krotoszyna.

Czytaj więcej...

Przypomnienie o terminie zakończenia konsultacji

Do 28.06.2018 r. poddaje się konsultacjom projekt Rocznego programu współpracy Powiatu Krotoszyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3. ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz.U. z 2016 r., poz. 1817 ze zm.) w roku 2018 w celu zebrania pisemnych opinii i uwag do projektu.

Czytaj więcej...

Uwaga - burze - drugi stopień zagrożenia

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 3 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 21.06.2018 r.

Czytaj więcej...

Odbudują populację kuropatwy

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że zakończono postępowanie w ramach realizacji przedsięwzięcia p.n.: „Odbudowa populacji Kuropatwy Polnej na terenie obwodów łowieckich w powiecie krotoszyńskim w ramach programu „Ożywić pola” jako element wzbogacający ekosystemy polne Województwa Wielkopolskiego”.

Czytaj więcej...

II etap Radu po Ziemi Krotoszyńskiej: Rozdrażew – Koźmin Wielkopolski

Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, starosta krotoszyński oraz burmistrzowie: Krotoszyna, Kobylina, Zdun, Sulmierzyc i wójt Rozdrażewa zapraszają na kolejny etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej. Tym razem rowerzyści odwiedzą gminy Rozdrażew i Koźmin Wielkopolski. Start – w sobotę, 23 czerwca 2018r. w Dzielicach.

Czytaj więcej...

Nowy „rentgen” już służy pacjentom

W sobotę, 9 czerwca 2018r. uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną pracownię RTG krotoszyńskiego szpitala i oficjalnie zainaugurowano pracę nowego aparatu rentgenowskiego.Aparat służy pacjentom już od kilku tygodni. Jest to bardzo nowoczesne urządzenie, które zastąpiło aparat analogowy, wyeksploatowany na skutek 12 lat pracy.

Czytaj więcej...