Wirtualny spacer po urzędzie

W Koźminie debatowano o szkolnictwie zawodowym

11 grudnia 2018 r. w Koźminie Wielkopolskim, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyła się konferencja pod nazwą  „Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie krotoszyńskim a lokalny rynek pracy w gminie Koźmin Wielkopolski”. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał dyrektor szkoły Jacek Zawodny, który podkreślił istotne znaczenie szkolnictwa zawodowego.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu: NIEDPŁATNA POMOC PRAWNA w r. 2019

Podajemy do wiadomości treść uchwały Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego w sprawie wyboru oferty i udzielenia dotacji na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia jednego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz jednego punktu na świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2019 r.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT: Ostrzeżenie o oblodzeniu!

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 27 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 11.12.2018 r. OSTRZEŻENIE  – oblodzenie/1

Czytaj więcej...

Mikołajkowo dla dzieci w szpitalu

Nie miał wprawdzie białej brody i czerwonej czapki, ale z powodzeniem wcielił się w postać Świętego Mikołaja. Mowa o wicestaroście Pawle Radojewskim, który 6 grudnia odwiedził najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.

Czytaj więcej...

Apteki naszego powiatu w roku 2019

Jak co roku - Rada Powiatu Krotoszyńskiego uchwaliła godziny pracy aptek powiatu krotoszyńskiego na kolejny rok oraz rozkład dyżurów w niedziele i ścięta oraz w porze nocnej. Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej...

Poradnik antysmogowy

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie przypomina, iż z dniem 1 maja 2018 r. z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 weszła w życie Uchwała nr XXXIX/941/17 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 18 grudnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia, na obszarze województwa wielkopolskiego, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Czytaj więcej...

Uwaga Organizacje – propozycje szkoleń!

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na spotkania dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które odbędą się w dniach 5, 10 i 11 grudnia br. wg poniższego harmonogramu.

Czytaj więcej...

Z G U B I O N O….

Dnia 16 listopada 2018 r. na wernisażu w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie zgubiono aparat słuchowy, znalazcę prosi się o kontakt z Biurem Rzeczy Znalezionych w Krotoszynie ul. 56-Pułku Piechoty Wlkp., 63-700 Krotoszyn 10.

Czytaj więcej...