Wirtualny spacer po urzędzie

Sesja Rady Powiatu w marcu

XXXII sesja Rady Powiatu Krotoszyńskiego odbędzie się w piątek 31 marca 2017 r. o godzinie 13.00 w sali Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, przy ul. Kołłątaja 7.

Czytaj więcej...

XXIV Memoriał ALeksandra Talarczyka

12 marca na strzelnicy Zarządu Powiatowego LOK w Krotoszynie odbyły się  XXIV zawody strzeleckie o MEMORIAŁ ALEKSANDRA TALARCZYKA. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy LOK przy finansowym wsparciu  Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn, Starostwa Powiatowego i  PGKiM Krooszyn, którego pracownikiem był A.Talarczyk.

Czytaj więcej...

PIT-a wypełni urząd!

Już od 15 marca br. składanie rocznych PIT-ów zostanie maksymalnie uproszczone.  Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Będzie to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.

Czytaj więcej...

II Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy

Nieuchronnie zbliża się czas, kiedy każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum musi podjąć pierwszą ważną decyzję w życiu. Staje przed wyborem szkoły, która zadecyduje o przyszłości. Większość z młodych ludzi jeszcze nie wie, co chce robić w życiu, mają liczne wątpliwości, a coraz mniej czasu na ostateczną decyzję. Dlatego też, aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i pomóc w tym trudnym wyborze, w środę 15 marca 2017 roku zorganizowane zostały II Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy.

Czytaj więcej...

Dwa medale dla Olimpijczyka Sulmierzyce

W dniu 4.03.2017 roku w Bielawie odbyły się międzynarodowe zawody młodzików, dzieci w zapasach -III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa - Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorek. W zawodach brało udział 300 zawodników z Polski  oraz zaproszonych klubów z Czech, Litwy, Ukrainy. Zawodnicy Olimpijczyka Sulmierzyce wywalczyli dwa medale.

Czytaj więcej...

Działki na sprzedaż

Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego  ogłasza  III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w rejonie ulicy Okólnej w Krotoszynie, stanowiących własność Powiatu Krotoszyńskiego.

Czytaj więcej...